Mobil Ticarette Yenilikler Neler

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte özellikle mobil ticaretteki yenilikler de peş peşe gelmeye devam ediyor. Bilindiği üzere ilk olarak E-ticaret siteleri ön plana çıkmaktadır. Özellikle bilgisayar üzerinden kolaylıkla ürünlere bakıp kart ile sipariş verilmesi ve eve kolaylıkla gelmesi, vatandaşlar tarafından çok fazla beğenilmekteydi. Akıllı telefonların çıkması ve gelişmesi ile birlikte de artık mobil ticaret konusu da ön plana çıkıyor. Her geçen gün ise mobil ticaret hacmi artmakta ve yenilikler gelmektedir.

Mobil Ticarette Ön Plana Çıkanlar

Mobil ticaret denilince akıllara telefon üzerinden tarayıcı aracılığıyla girip alışveriş yapmak gelmektedir. Ancak yenilikler bununla da sınırlı kalmamaktadır.

Uygulama ile Alışveriş Seçeneği

Akıllı telefonların gelmesi ile birlikte uygulamalar da ciddi bir artış göstermiştir. Ayrıca bu uygulamalar ile alışveriş yapmak da mümkündür. Sizler de App Store ya da Google Play Store üzerinden alışveriş uygulamalarını indirebilir ve kolaylıkla alışveriş yapmanın kapılarını açabilirsiniz. Ayrıca uygulama ile satın almak daha kullanışlı ve güvenli olmaktadır. Bilgisayar üzerinden girilen site ile farkı bulunmamaktadır.

Mobil Ticarete Özel Kampanyalar

Ayrıca şirketler artık mobil kullanıcıların hacmini bildiği için bazı yenilikler yapmaktadır. Bu da mobil üzerinden ticaret yapanlar için düzenlenen özel kampanyalardır. Sizler de uygulamaları yükleyerek akıllı telefonlara ve uygulamalara özel olan kampanyaları inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medyanın Gücü

Hemen hemen her telefonda sosyal medya uygulamaları bulunmaktadır. Hal böyle olunca da özellikle Facebook, Instagram ve Twitter’ın da gücü artmaktadır. Verilen reklamlar ile birlikte mobil uygulama aracılığıyla alışveriş yapılmaktadır.

Sosyal Medya Üzerinden Satış

E-ticaret sitelerinin yanı sıra mobil ticaret konusunda da bazı yenilikler yaşanmıştır. Bunlara örnek vermek gerekirse; Facebook, Twitter gibi sosyal medyalardan ürün satışı yapılmaktadır. Özellikle milyonlarca kullanıcıya sahip olan Instagram’da kıyafet, ürün, elektronik eşya gibi satışlar daha fazla olmaktadır.

Hızlı ve Verimli

Üstelik firmalar tarafından yapılan e-ticaret uygulamaları çok daha kaliteli, hızlı ve verimli olmaktadır. Bu yüzden akıllı telefon kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu artık alışveriş yaparken bilgisayar yerine mobil uygulamaları ve mobil siteleri tercih etmektedir.

Comments are closed.